כיום, הדרך הפופולרית ביותר להצליח בקמפיין בחירות וגם להביא תוצאות ובאמת לנצח את היריבים קורה במגרש הדיגיטלי.

כתיבה שיווקית נכונה ומדויקת, ניהול מקצועי של קמפיינים דיגיטלים שגורמים לבז גדול ומעורבות זה רק חלק קטן מאוד מארגז הכלים שאפשר לקבל כאשר אתם רוכשים את שירותיו של משרד פרסום המתמחה בתחום הבחירות וכבר חתום על הצלחות רבות בעבר.

ההכנות לקראת 

ברגע שנוצרה ההתקשרות הראשונה עם אותו מועמד ששכר את שירותיו של משרד הפרסום והעביר אליו את כל חומרי המדיה והמסרים הפרסומיים שרוצה להציג אל מול הציבור הרחב, יוצאים לדרך עם כמה צעדים פרקטים. בניית משפך נכון ואסטרטגיה נכונה של עבודה הם הפרמטרים החשובים ביותר שיביאו להצלחה בהמשך התהליך. חשוב באמת להיות מחוברים לאותו האדם שרץ לבחירות ולהבין מי האיש שמעוניין להוביל את המועצה, הערייה או אפילו ראש ממשלה.

היתרון הגדול בעידן הדיגיטלי ממה שהיה בשנים עברו, זה שכל הנתונים פרוסים בפניכם, אפשר לבצע תיקונים ולשדרג תוך כדי הקמפיין עד לשיפור התוצאות והגעה ליעדים אותם הצבנו בתחילת התהליך. אם בעבר היו עומדים עם דגלים בצמתים ושולחים לאנשים פליירים בדואר, היום זה פחות עובד וצריך להתקדם ולהבין איך להגיע לקהל היעד ולציבור הרחב בדרכים אחרות. מועמד שלא יבין זאת, פשוט יישאר מאחור ואת הקמפיין יסכם באכזבה גדולה וחוסר הכרה מצד כלל המצביעים.

 ניהול קמפיין מקצועי -שלב התפעול

אז לאחר יצירת הבסיס החזק, קבלת חומרים, עבודה עם קופיריטינג. ועוד הגיע הזמן להתחיל לעבוד ולהרגיש את השטח. כאשר אתם מנהלים קמפיין בחירות גדול, תזדקקו לצוות של יועצים פוליטיים, כמו גם מנהל קמפיין אישי שילווה אתכם ויעדכן אתכם בשינויים תוך כדי תנועה והכי חשוב, צוות של עובדי שטח לניהול מידע הבוחרים ולחשוב איך מביאים את הערך המוסף שלנו אל מול המתחרים.

המשמעות של הכרות עם התחום הפוליטי ונסיון העבר

ההכרות עם המגרש הפוליטי זה דבר חשוב מהן כמותו ובדיוק בגלל זה חשוב לשכור חברת פרסום שכבר ניהלה בעבר כמה וכמה קמפייני בחירות מסוגים שונים אשר מכירה היטב את השטח. חברת הפרסום מייעצת לקמפיינים כמעט בכל תחום פעילותם, ממחקר ועד אסטרטגיית שטח. תחומי האחריות שלה כוללים יחסי ציבור, גיוס כספים, שיווק וייעוץ פוליטי בתחומים שונים. בנוסף, העסקת מנהל פוליטי הגיונית כאשר קמפיין בחירות שלך צריך להשקיע כמות משמעותית של אנרגיה בפעילויות פוליטיות על ידי עבודה עם בעלי עניין או נבחרי ציבור אחרים באזורים שונים ברחבי המדינה. בנוסף, קשרים תמיד יכולים לתמוך ולקצר המתנות ארוכות של פרוצדורה ואישורים שונים שיש להשיג. את העבודה הזו יעשה לרוב צוות פוליטי פועל על פני מחלקות, מקיים אינטראקציה וניהול קשרים עם מחזיקי עניין מרכזיים או עם נבחרי ציבור כדי לשפר את הרושם החיצוני של הקמפיין שלך.

חשיבותו של המנהל הקמפיין

מנהלי קמפיינים יעבדו בעיקר עם מנהלי תקשורת כדי ליצור הזדמנויות לזכייה במדיה ועם משרדי שטח כדי לעזור לפתח אסטרטגיות ממוקדות יותר כדי להגביר את מודעות הבוחרים במהלך קמפיין הבחירות. מנהלי קמפיינים מפתחים ומכוונים את אסטרטגיית הקמפיין הכוללת, מגייסים ומנהלים צוות, מתאמים מאמצי גיוס כספים ומפקחים על התפעול השוטף. לאחר אישור מועמדים ותפקידי יעד, יתחילו ליצור ולהפעיל מנגנוני קמפיין פוליטיים.

ניהול קמפיין זה מקצוע

כפי שכבר ראינו, ניהול קמפיין זאת עבודה מרובה, הדורשת לא רק זמן אלא גם מיומנות, ניסיון וסט יכולות ספציפיים. לכן חשוב לשכור את שירותיו של משרד פרסום בעל ניסיון בשטח, אשר יביא עמו את סט הכלים הדרוש למשימה.

על מנת לשמוע עוד מידע בנושא של ניהול קמפיין בחירות וניהול קמפיין בחירות בדרך הכי מקצועית ניתן לבדוק כאן: elections360.co.il