תוכנית HomeChoice הקהילתית של פאני מיי מספקת סיוע לאנשים עם מוגבלויות שרוצים לקנות בית אך בעלי הכנסה מוגבלת. תוכנית זו תאפשר לנכה לגשת להלוואות בריבית נמוכה כפי שנכתבה עבור אנשים עם צרכים מיוחדים ומוגבלות, כמו גם עבור אנשים בעלי הכנסה נמוכה ובינונית. התוכנית לקניית בתים לקהילת פאני מיי לנכים נועדה לענות על הצרכים הספציפיים של רוכשי בתים עם מוגבלות.

הלווים יכולים לשלב הלוואת דירה עם הלוואת מינהל השיכון הפדרלי (FHA)

כדי לקנות בית עם תרומה כספית מינימלית. משכנתא HomeReady משלבת הלוואה בריבית נמוכה עם יכולת לקנות את הבית ללא תרומות כספיות אישיות. היתרון של הלוואת Fha הוא שאתה יכול לכסות את עלות קניית הבית שלך באמצעות מענקי תשלום או כספי מתנה, כמו גם את הריבית.

פאני מיי ופרדי מק מנפיקות הלוואות הזכאות לרכישה במסגרת פוליסות דומות המאפשרות לצרכנים להשתמש בקצבאות נכות כהכנסה מזכה למשכנתא

כדי לכסות את עלות התוכנית, לווים יכולים לשלב משכנתא FHA עם הלוואת HomeReady לרכישת בית ללא תרומות כספיות אישיות.
למידע נוסף אודות משכנתא למוגבלים יש להעיף מבט ב- contact.org.il

כאשר ה- FHA בוחן מקרוב את בעלות הבית

חוק אמריקאי עם מוגבלות ידוע מכיוון שהוא אוסר על אפליה בתחומים רבים הקשורים לעיתים קרובות לבעלות על בתים, כגון דיור, תעסוקה, חינוך ובריאות. אכן, החוק הפדרלי לדיור הוגן הופך את החוק למלווים לדחות משכנתא לאנשים עם מוגבלות.

אם יש לך נכות לצמיתות, ייתכן שתוכל לקבל הלוואת דירה אם אתה עומד בקריטריונים של המלווה. יש הלוואות לבית ומענקי נכות, אך אם מענקים אלה אינם זמינים מהמלווה שלך, המלווים של FHA יכולים לעזור לך להפנות לסוכנות המציעה מלגות נכות.

תוכנית נוספת שיכולה לסייע לאנשים עם מוגבלות הן הלוואות מינהל השיכון הפדרלי (FHA) למלווים השותפים לתוכנית ההלוואות שלהם

באופן כללי, הלוואות FHA מאפשרות לרוכשי דירות לרכוש בית בפחות מעלות הלוואת דירה טיפוסית לאדם עם מוגבלות קבועה. מכיוון שהם מיועדים במיוחד לאנשים עם מוגבלויות, הם יכולים להיות דרך מצוינת להקל על תהליך הקנייה של הבית ולהפוך אותו לזול יותר – באופן יעיל עבור אנשים עם מוגבלות קבועה. הם יכולים גם לבטח מפני האפשרות שמנהל השיכון הפדרלי יכול לעזור לקונה לגשת למשכנתא על ידי הורדת הסיכון של המלווה.

לפאני מיי יש תוכנית מיוחדת ללווים עם מוגבלויות ומציעה הלוואות עם קריטריונים גמישים לחתימה כדי לעזור ליותר נכים להעפיל לתוכנית המשכנתא HomeReady.

ארגונים אחרים המציעים תוכניות שיכולות לעזור לאנשים עם מוגבלויות לקבל משכנתא או לקנות בית צריכים לפנות לוועדת דיור שאושרה על ידי HUD ולבדוק את תוכניות המשכנתא שתוארו לעיל

אם יש לך הכנסה נמוכה שאינה מזכה אותך במשכנתא הרגילה, הנחה אותך בתהליך הבקשה לקבלת הלוואה משתלמת בריבית נמוכה מטעם מינהל השיכון הפדרלי (HUD).

בעוד שתוכניות משכנתא רבות זמינות ללווים זכאים

חלק מתוכניות המשכנתא מציעות הטבות שיכולות להיות רלוונטיות במיוחד עבור אנשים עם מוגבלות. לדוגמא, תוכלו לקבל הלוואת דירה זולה עם מוגבלות שתוכלו ללוות בשיעור נמוך מהמשכנתא הרגילה.

כאשר בעלי בתים מגישים בקשה לסיוע מסוג זה עם מוגבלות במסגרת HARP

הם יכולים לפנות לבנק הנוכחי או למלווה בבקשה לתוכנית. אם יש לך שאלות, המלווה שלך אמור להיות מסוגל לייעץ ל- FHA על ידי מידע מלא על הנחיות הכנסה לנכות FHA. המלווה שלך אחראי לקבוע אם אתה זכאי להלוואת הבית וכמה מהבית אתה יכול להרשות לעצמך.

אם יש לך נכות ואין לך מספיק הכנסה לתשלום משכנתא מסורתית

תוכניות פיננסיות יכולות לעזור להפוך את החלום שלך לבעלות על בית למציאות. פנו לאיש מקצוע משכנתא מנוסה בכדי לברר איזו תמיכה כספית תוכלו לקבל אם יש לכם מוגבלות שיעזרו לכם לאבטח את ביתכם. להלן תוכניות ההלוואות הממשלתיות השונות העומדות לרשותך, כולל מינהל השיכון הפדרלי (FHA) ומשרד השיכון ופיתוח עירוני (HUD). זה מקל על מציאת מלווים ביתיים מכובדים על ידי רישום הממשלה והמוסדות הפרטיים המלווים כסף לרכישת בתים והלוואות תשלום. אם אתה רוצה ריבית נמוכה יותר, כדאי לשקול מלווה שמציע הלוואות Fha או מכיר אנשים עם מוגבלות שעובדים על הכנסה מוגבלת. אם יש לך נכות זמנית, אתה יכול להשתמש במלווה FHA למטרות זכאות. בשונה מתוכניות ההלוואות האחרות שתוארו לעיל, הלוואות Fha אינן מאפשרות הכנסות מ- SSI או SSDI. אם מבקש משכנתא אינו אדם שמקבל טובות הנאה, כגון הורה שקונה בית לילד נכה, עליו למסור את המסמכים הנ"ל. מינהל השיכון הפדרלי – המגובה על ידי המחלקה לענייני ותיקים והלוואות VA – מאפשר ללווים להשתמש בהכנסות מנכות כדי לזכות במשכנתא.