שרשרת האספקה 101

לרכישת מחסן פקטור 

גורם המחסן הוא מונח המשמש לייצג את עלות המחסן ומיקומו. מקדם המחסן מחושב בדרך כלל על ידי חלוקת עלות הבעלות הכוללת בשטח הניתן להשכרה נטו.

מחסנים הם חלק הכרחי מכל שרשרת אספקה ומהווים מרכיב חשוב בקביעת עלויות התפעול הכוללות של עסק. למחסנים יש בדרך כלל הוצאות תקורה גדולות, כגון מסים, שירותים, ארנונה, עלויות ביטוח ותחזוקה. ככזה, חשוב לבעלי עסקים להיות מודעים להוצאות אלו כאשר הם שוקלים היכן למקם את המחסנים שלהם.

שרשרת האספקה היא תהליך קבלת המוצר מהיצרן ללקוח הסופי. זה כולל אחסנה, הובלה, ניהול מלאי וגורמים נוספים. ניהול שרשרת אספקה (SCM) הוא ענף הניהול העוסק בתכנון וביצוע אסטרטגיות לייצור והפצה יעילה של סחורות או שירותים.

מחסנים הם חלק מרכזי בכל שרשרת אספקה. ניתן לחלק מחסנים לשלוש קטגוריות: 1) מחסן הפצה למוצרים מוגמרים, 2) מחסן ייצור לחומרי גלם ורכיבים, 3) מחסן אחסון לחומרי גלם או רכיבים הממתינים לעיבוד.

מחסנים מסווגים גם לפי שיטות האחסון שלהם: 1) אחסון פנימי שבו מאוחסנים סחורות במתקני החברה עצמה; 2) אחסון צד ג' שבו מאוחסנים טובין במתקני חברה אחרת; 3) אחסון עצמי שבו אנשים משכירים שטח במתקנים שלהם לאחסון חפציהם האישיים; 4) מחסן ציבורי שבו אנשים משכירים שטח במתקן

סקירה כללית של מתקן מחסן

לרכישת מחסן פקטור 

מחסנים משמשים לאחסון וארגון סחורות להפצה. הם משמשים לעתים קרובות גם להפצה סיטונאית של סחורות, כגון לקמעונאים. מחסנים הם בדרך כלל מבנים גדולים עם כמות גדולה של מקום לאחסון מוצרים, והם יכולים להיות מתקנים פנימיים או חיצוניים.

גורם המחסן הוא מספר היחידות שיכולות להתאים למטר מרובע של שטח אחסון. מספר זה מחושב על ידי חלוקת סך המדה המעוקב בסך המדה הרבוע. ככל שמספר זה גבוה יותר, כך ניתן לאחסן יותר מוצרים במתקן מחסן אחד.

מתקני המחסן הם המרכז המרכזי לכל המלאי והסחורה שחברה צריכה לאחסן. חשוב שהמחסן יהיה מאורגן ויעיל על מנת לתת את השירות הטוב ביותר ללקוח. פריסת המחסן, תכנון החלל ובחירת הציוד הם שלושה גורמים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון מתקן מחסן.

השפעת התעשייה הלוגיסטית על הכלכלה והחברה

ענף הלוגיסטיקה הוא אחד הענפים החשובים בעולם. התעשייה מייצרת הכנסות של טריליוני דולרים ומעסיקה כמעט 50 מיליון עובדים. זוהי גם אחת התעשיות החשובות ביותר בארצות הברית, ומניבה הכנסות של מעל טריליון דולר בשנה.

חברות לוגיסטיקה מחברות יצרנים וצרכנים זה לזה על ידי מתן מגוון שירותים. שירותים אלה כוללים אחסנה, הפצה, הובלה וקמעונאות. חברות לוגיסטיקה אחראיות גם על אספקת סחורה ללקוחות בזמן וללא נזק או אובדן.

ישנם גורמים רבים התורמים להצלחת חברת לוגיסטיקה כולל גורם המחסן שלה הכולל:

תעשיית הלוגיסטיקה משחקת תפקיד מכריע בהתפתחות החברה. מימי התרבויות העתיקות, התפתחות התחבורה והלוגיסטיקה הייתה אחד הגורמים החשובים ביותר לצמיחה כלכלית.

לענף הלוגיסטיקה שני היבטים עיקריים: האחד הוא לספק סחורה עם מערכת אספקה יעילה ובזמן; אחר הוא לספק שירותים לצרכנים בצורה של נוחות.

ניתן לראות את ההשפעה הכלכלית של הלוגיסטיקה על החברה משלושה היבטים: ראשית, היא תורמת עיקרית לצמיחת התמ"ג; שנית, הוא יוצר מקומות עבודה ומגדיל הכנסות; שלישית, זה מפחית עלויות לצרכנים על ידי הורדת מחירים.
לרכישת מחסן פקטור 

היתרונות של שימוש בטכנולוגיית RFID במחסנים לשיפור היעילות

טכנולוגיית RFID היא הדרך היעילה והחסכונית ביותר לעקוב אחר מלאי במחסן. זה גם מפחית שגיאות על ידי מתן מידע בזמן אמת על מיקום הסחורה. זה מאפשר ניהול מלאי יעיל ומדויק יותר, אשר בתורו מוביל לפריון גבוה יותר עם עלויות עבודה נמוכות יותר.

טכנולוגיית RFID היא דרך מצוינת לשפר את היעילות במחסנים. זה יכול לעזור בניהול מלאי ולצמצם את הזמן המושקע בקלט נתונים ידני.

אחד היתרונות של שימוש ב-RFID הוא שהוא יכול לשפר את יעילות המחסן על ידי קיצוץ בזמן המושקע בקלט נתונים ידני.

יתרון נוסף הוא שתגי RFID הם לא יקרים, מה שאומר שניתן ליישם אותם על מגוון רחב של מוצרים, לא רק על פריטים יוקרתיים.