עולם מרוצי האופנועים הוא עולם מסוכן מטבעו, ורוסי לא היה חריג מהכלל. אבל מה שאנשים רבים לא יודעים על האגדה החיה ולנטינו רוסי הוא שהוא נאלץ להתגבר על מספר מכשולים בחייו ובקריירה שלו שהיו יכולים לשים קץ לחייו בטרם עת.

ולנטינו רוסי הוא אגדת מירוצים, שעוסק בעולם מרוצי האופנועים מאז שהיה רק ילד.

הוא נולד לגרציאנו רוסי ואניטה רוס באורבינו, איטליה ב-16 בפברואר 1979.

אביו של רוסי לימד אותו לרכוב על אופניים כשהיה רק בן שנתיים וכשהיה בן ארבע, אביו כבר הצטרף אליו למירוץ הראשון שלו.

רוסי הוא אחד מרוכבי האופנועים המצליחים בהיסטוריה עם תשע אליפויות עולם.

הוא גם זכה ביותר מ-500 מירוצים במהלך הקריירה שלו ולמרות שפרש ממירוץ מקצועי ב-2016, הוא עדיין רוכב להנאתו מדי פעם.

ולנטינו רוסי הוא אחד מרוכבי האופנועים המפורסמים והמצליחים בכל הזמנים. הוא מכונה "הדוקטור" מכיוון שיש לו תואר ברפואה מאוניברסיטת פרארה ולעתים קרובות הוא מבלה את זמנו הפנוי בלימוד ענפי ספורט אחרים.

ולנטינו רוסי

קצת על ולנטינו רוסי והסיפור שלו

הוא התחיל לרוץ על אופנועים ב-1990 בגיל שמונה. המירוץ הראשון שלו היה על אופני מוטוקרוס איטלקי, בהם ניצח ב-10 שניות.

בשנת 1996, רוסי ערך את הופעת הבכורה שלו במירוצי אופנועים גרנד פרי עם אפריליה בקטגוריית ה-125 סמ"ק. הוא ניצח בארבעה מירוצים וסיים במקום השני של מקס ביאגי בארבע נקודות בלבד.

ולנטינו רוסי הוא אחד מרוכבי האופנועים המצליחים בכל הזמנים. הוא זכה בתשע אליפויות עולם, כולל חמישה תארים רצופים מ-2001 עד 2005 ושבעה תארים רצופים מ-2008 עד 2015.

ילד פלא, ולנטינו רוסי החל לרכוב בגיל ארבע בלבד וזכה במרוץ הראשון שלו בשנת 1992. אליפות העולם הראשונה שלו הגיעה בשנת 1994 בגיל 20, מה שהפך אותו לרוכב הצעיר אי פעם שהשיג את ההישג הזה.

ב-2011 מונה כשגריר מותג של פרארי וב-2012 כשגריר מותג של דוקאטי מוטור הולדינג. הוא גם נבחר לאחד מאנשי הספורט הגדולים אי פעם ברשימת 50 הספורטאים הגדולים בכל הזמנים של מגזין ספורטס אילוסטרייטד.

מה כל כך מיוחד ב-MotoGP?

ולנטינו רוסי הוא רוכב אופנועים מקצועי איטלקי ואלוף עולם MotoGP מרובה. הוא אחד מרוכבי האופנועים המצליחים בכל הזמנים, עם תשע אליפויות עולם גראנד פרי, ארבע אליפויות עולם רצופות ב-500 סמ"ק/MotoGP, ושיא של חמש אליפויות עולם רצופות ב-MotoGP.

לרוסי היסטוריה ארוכה בתחרות בינלאומית כרוכב, מתחילתו ב-1990 ועד פרישתו ב-2016. הוא היה האדם הראשון שזכה בתואר MotoGP במשך ארבע שנים רצופות (2000-2004), שכללה שש אליפויות עולם חסרות תקדים. כותרים ברצף (2000-2005).

הצלחתו של רוסי בגיל כה צעיר תוארה כ"חסרת תקדים" על ידי כמה עיתונאים והוא כונה "הרוכב הגדול בכל הזמנים" על ידי כמה פרשנים.

הצוות של רוסי

רוסי הקים את הקבוצה vr46 מתוך רצון לעודד את הספורט בקרב האיטלקים לאחר התחזקות הספרדים. vr46 נוצר משילוב ראשי התיבות של ולנטינו רוסי, ומהמספר 46. המספר 46 מזוהה עם ולנטינו רוסי כבר מתחילת הקריירה שלו, כאשר הוא בחר במספר לאחר שראה אופנוען יפני בעל אותו המספר. הצוות vr46 מתמודד במרוצי הMotaGP תחת בעלותו של ולנטינו ונושאת את שמו. vr46 הוא גם שמו של מותג ההלבשה והמרצ'נדייז של ולנטינו רוסי.

הבחירה בסדרת מרוצי האופנועים לקאמבק של ולנטינו רוסי ב-2016

במרוץ הראשון שלו בחזרה לאחר הפציעה, רוסי סיים במקום החמישי ב- Mugello ב-18 במאי 2016, שתי שניות אחרי המנצח מארק מארקס.

בשנת 2016, ולנטינו רוסי עשה קאמבק עם סדרת המירוצים MotoGP והתחרה עבור קבוצת Yamaha Factory Racing. האופניים שהוא רכב עבור הסדרה הזו היו ימאהה M1 עם גודל מנוע V4.