מהו מגבון כלים ומדוע הוא חשוב?

לרכישת דיש וויש 

שטיפת כלים היא נוזל המשמש לניקוי כלים. הוא מורכב ממים, סבון ומרכיבים אחרים.

שטיפת כלים חשובה כי היא מקלה עלינו לנקות הכלים שלנו. הם גם עוזרים לנו לחסוך זמן וכסף בכך שהם מוודאים שאנחנו לא משתמשים ביותר מדי מים או סבון.

מגבונים לכלים הם סוג של מגבון לח המשמש לניקוי כלים. הם עשויים בדרך כלל מנייר ויש להם משטח לח.

מגבוני כלים חשובים מכיוון שניתן להשתמש בהם לניקוי כלים ללא צורך במים, סבון או חומר ניקוי. ניתן להשתמש בהם בכל מסגרת מטבח, כמו בבית, מסעדות או שירותי קייטרינג.

המדור לשטיפת כלים עוסק בהקדמה של מגבוני כלים ומדוע הם חשובים. זה גם מספק מידע רקע על מה הם מגבוני כלים וכיצד ניתן להשתמש בהם בכל סביבה במטבח.

מגבוני כלים – מה הם ולמה אתה צריך להפסיק להשתמש בהם?

מטליות כלים הן סוג של בד המשמש לעתים קרובות לניקוי כלים או משטחים אחרים. הם עשויים בדרך כלל מכותנה, פשתן או סיבים סינטטיים וניתן לשטוף אותם ולעשות בהם שימוש חוזר לאורך זמן.

עם זאת, למטליות כלים יש כמה חסרונות גדולים. הם לא מאוד סופגים, אז הם יעבדו רק על שפיכות קלות. מכיוון שהם אינם עשויים מחומרים טבעיים כמו כותנה, הם לא יתפרקו בסביבה. מטליות כלים גם דורשות יותר מאמץ לשטוף כי יש להשרות אותן לפני שתוכל להשתמש בהן שוב.

אנו ממליצים להשתמש במגבות נייר מעל מטליות כלים מכיוון שהן יעילות יותר וקל יותר לשימוש.

כיצד להשתמש נכון במגבון כלים

מגב כלים הוא מכשיר לשטיפת כלים שבקצהו האחד ידית ובקצה השני מטלית. הבד עשוי בדרך כלל מכותנה או מיקרופייבר ומיועד לשימוש בשילוב עם מים וסבון לניקוי כלים.

מגבי כלים זמינים בגדלים, צבעים, צורות וחומרים שונים. הם יכולים להיות עשויים ניילון או מגבת. הם זמינים גם בצבעים שונים כמו אדום, כחול, ירוק, סגול, צהוב או ורוד. מגבי כלים עשויים בדרך כלל מסיבי תאית שאינם ידידותיים לסביבה כמו כותנה אך הם עמידים יותר מכותנה ופחות יקרים ממטליות מיקרופייבר.

מגבת הכלים היא הכלי הכי חשוב במטבח שלי. זה היה פריט חובה בביתי מאז שאני זוכר את עצמי.

זו לא רק דרך לייבש כלים, היא גם חלק חיוני בהכנה ובישול של אוכל. אני משתמש במגבת כלים כל יום ויש הרבה דרכים לעשות זאת.

1) הדבר הראשון שאני עושה לאחר שטיפת הכלים הוא לייבש אותם עם מגבת הכלים שלי.

2) כשאני מבשל, אני משתמש בו כדי לנגב כל שפיכה או טפטוף מסירים ומחבתות לפני שהם מספיקים להתייצב על פני המחבת או הסיר.

3) כשסיימתי להכין, אני משתמש במגבת הכלים שלי כדי לנקות כל בלגן סביב השיש במטבח או הכיריים לפני שמתחילים במשימה הבאה – כמו הכנת צלחות ארוחת ערב למשל!

סיבה 3

מגבון כלים הוא דרך נוחה לשמור על הידיים נקיות ויבשות. זהו חלופה לשימוש במגבות נייר וניתן להשתמש בו גם למשימות אחרות כגון ניקוי נשפך או ניגוב משטחים.

הוא גם ידידותי לסביבה מכיוון שניתן לעשות בו שימוש חוזר ולא צריך לזרוק את מגבת הנייר לאחר כל שימוש.

שאריות כימיקלים על מזון, שאריות על מזון וכלים הם הסיבה השלישית מדוע אסור לנו להשתמש בחומר ניקוי למדיח כלים.

שאריות הכימיות על הכלים עלולות להיות מסוכנות מכיוון שהן באות במגע עם האוכל שלנו. הם יכולים גם לגרום לתגובות אלרגיות ולגירוי בעור. ישנם מחקרים רבים שהראו את ההשפעות השליליות של שאריות כימיות אלו הן על בני האדם והן על הסביבה.

סיבה 4

מגבון כלים הוא מוצר ביתי המשמש לניקוי כלים. יש לה מגוון מותגים שונים, אבל כולם מורכבים ממרכיבים דומים.

מגבוני הכלים ספוגים בדרך כלל בתמיסת מים וסבון מסוג כלשהו. המותג הנפוץ ביותר, למשל, משתמש בשילוב של מים ואתנול כדי ליצור את התמיסה הנוזלית. מגבוני כלים משמשים בדרך כלל לאחר שטיפת הכלים במים וסבון או בין מחזורי כביסה כאשר מצטבר שומן על הכלים. הם יכולים לשמש גם כחומר ניקוי על משטחים אחרים כגון משטחים, תנורים, כיריים, מיקרוגלים או כיורים

מחקר של האגודה האמריקנית לכימיה מצא שמגבוני כלים אינם יעילים במיוחד בסילוק חיידקים ממשטחי המטבח כמו קרשי חיתוך או משטחים. עם זאת הם נמצאו יעילים בהריגת חיידקים על כלים שנשטפו במים וסבון

סיבה 5

מהם היתרונות של מגבון כלים?

היתרונות של מגבון כלים הם היותו קל לשימוש, חסכוני וידידותי לסביבה.

איך משתמשים במגבון כלים?

מגבון כלים יכול לשמש בשילוב עם ספוג המטבח שלך או כחלופה לו. אתה יכול גם להשתמש בו כדי לנקות שפיכות על השיש או השולחן.

מתי כדאי להשתמש במגבון כלים?

כדאי להשתמש במגבון כלים כאשר יש לך כלים מלוכלכים וצריך לשמור על ניקיון המטבח. זה שימושי במיוחד כאשר אתה מבשל וצריך לשמור על הידיים נקיות משומנים, שמן או חומרים אחרים שעלולים לגרום להם להחליק.