מה זה גמילה?

שיקום הוא תהליך של החזרת האדם לבריאות גופנית ונפשית מלאה.

השיקום יכול להיעשות בדרכים שונות, השכיחה ביותר היא באמצעות פסיכותרפיה.

ישנם מספר סוגים שונים של שיקום עבור סוגים שונים של התמכרות.

מטרות ומשך השיקום תלויים בסוג ההתמכרות, ובצרכים וההעדפות של הפרט.

גמילה, שיקום, גמילה מסמים

שיקום הוא תהליך של טיפול באדם שיש לו הפרעת שימוש בסמים או התמכרות. מטרת השיקום היא לעזור לאדם להתאושש מההתמכרות שלו ולחיות חיים ללא סמים. התהליך כולל ניקוי רעלים וגמילה, ייעוץ ופסיכותרפיה, טיפול רפואי בכל בעיה גופנית אשר עשויה לנבוע מההתמכרות, מערכות תמיכה סוציאלית לעזיבת האדם את המתקן וטיפול מעקב.

האם גמילה היא הבחירה הטובה ביותר עבורך?

אדם שמכור לסמים קשים עלול שלא להפסיק להשתמש ללא עזרה מקצועית. מרכזי שיקום הם האפשרות הטובה ביותר עבור אנשים שרוצים להתפכח ולנקות.

זוהי טעות נפוצה שכל המכורים לסמים צריכים ללכת לגמילה. גמילה לא מתאימה לכולם. חשוב לדעת מה ההבדל בין גמילה לאפשרויות טיפול אחרות ומה היתרונות של כל סוג טיפול לפני קבלת החלטה.

גמילה, גמילה מסמים, גמילה מאלכוהול, תרופות מרשם:

ישנם סוגים רבים ושונים של שיטות שיקום כולל אשפוז, אשפוז, בתי מגורים מפוכחים ומרכזי טיפול למגורים. חשוב לשקול את היתרונות של כל סוג של שיקום לפני שמחליטים באיזה מהם לבחור כי לכל אחד יש יתרונות וחסרונות.

אשפוז:

מרכזי שיקום באשפוז מספקים למטופלים השגחה 24 שעות ביממה וכן גישה לספקי טיפול רפואי. מתקנים אלה גם מספקים למטופלים גישה לתוכניות טיפול שניתן להשלים בזמן שהם בתוכנית שלהם או לאחר שסיימו את התוכנית שלהם במתקן. תוכניות אלו עשויות לכלול טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), מפגשי טיפול קבוצתי, מפגשי ייעוץ פרטניים, טיפול משפחתי

מהן תוכניות השיקום הטובות בעולם?

ישנן תוכניות רבות ושונות המציעות שיקום מסמים קשים. חלק מהתוכניות הללו הן למגורים, בעוד שאחרות הן אשפוז. תוכנית השיקום הטובה ביותר היא זו שמתאימה לצרכים ולאורח החיים שלך.

תוכניות גמילה לסמים קשים הופכות פופולריות יותר ויותר. הסיבה לכך היא שיעור ההצלחה הגבוה שיש לתוכניות אלו. הם גם מאוד סבירים ונגישים לאנשים שזקוקים להם. תכניות שיקום ניתן למצוא במקומות שונים בכל רחבי העולם, כך שניתן למצוא כזו שקרובה למקום מגוריכם או העבודה.
לפרטים נוספים אודות גמילה מסמים קשים יש לבדוק ב- 1o1.co.il

למרכז הגמילה מסמים הטוב ביותר בעולם יש שיעור הצלחה של למעלה מ-90%. יש לו גם מגוון רחב של טיפולים שונים, מה שאומר שהוא יוכל להציע משהו לכל אחד.

כיצד למצוא את מרכז הטיפולים הטוב ביותר בשוק

כשאנשים מחליטים לקבל עזרה להתמכרות שלהם, יש להם אפשרויות רבות. חלק מהאפשרויות הללו הן מרכזי גמילה באשפוז ומרכזי גמילה חוץ. במאמר זה נעבור על ההבדלים בין שני סוגי מרכזי טיפול אלו וכיצד לבחור את המרכז הטוב ביותר עבור הצרכים האישיים שלך.

מרכזי גמילה באשפוז יקרים יותר ממרכזי גמילה חוץ, מכיוון שהם דורשים מאדם לשהות במתקן למשך זמן מסוים, בדרך כלל 30 יום או יותר. לדוגמה, אם היית מסתכל על תוכנית אשפוז עם שהות של 3 חודשים, היית מסתכל על עלות ממוצעת של $30,000 – $40,000.

תוכניות גמילה באישפוז מאפשרות למישהו לגור בבית תוך כדי השתתפות במפגשים טיפוליים על בסיס יומי; עם זאת, בדרך כלל יש רק פגישת טיפול אחת ביום, מה שמקשה על מי שהיה מכור במשך זמן רב להחלים מההתמכרות מבלי להישנות.